Ptáte se

PÁR SLOV K VÝROBĚ

Treeoflove šperky jsou o ruční práce s papírem. Kytičky vyrábím s důrazem na detail a jemné ruční zpracování. Okvětní lístky jsou ručně tvarované, tvrzené, malované a seskládané do květu. Postup a technika je mé know how, které jsem pilovala několik let a stále posouvám dál. Je to dlouhý proces, který převádí jednoduchý list papíru na silné a odolné umělecké dílo, které můžete nosit. Papír prochází intenzivní úpravou a ručním glazurovacím procesem, kde konečným výsledkem jsou odolné plátky spojené v unikátní  šperk. Originalitu získávají díky míchání barev a právě svým jedinečným postupem výroby. Malým a milým detailem je sladká vůně v květech, která bude intenzivní po mnoho dní.

Dokud člověk na vlastní oči nevidí, co práce za tím vším stojí. Těžko si dokáže představit, než pod mýma rukama vykvete nový kvítek, kolik práce a péče proces vyžaduje. Obzvláště v dnešní době, kdy se většina věcí vyrábí daleko na východ od nás. Kvítka jsou kompletně vyráběna u nás, v České republice a jsou posazena na komponentech od domácí firmy.

MALÝ PRŮVODCE POUŽITÝMI KOMPONENTY

Výroba kvítku je náročná a bylo by škoda jej mít na obyčejném komponentu který by vám dlouho nevydržel. Používám kvalitní bižuterní komponenty pro swarovski šperky vyráběné českou firmou. Kvalita, prověřená užíváním.

Vyrobeny jsou z běžného kovu jako měď nebo zinek a jsou opatřeny kvalitní povrchovou úpravou. To znamená, že jsou v tenké vrstvě pokryty lepším kovem jako zlato, rhodium, rhutenium, stříbro. Díky galvanizaci jsou šperky odolnější a lesklejší.

Kovové díly květinových šperků neobsahují nikl, na který je velká část populace alergická, i já, a právě nikl bývá nejčastějším důvodem alergické reakce na šperky. Mezi další kovy, které ji vyvolávají, patří chrom a kobalt.

RÓDIUM (rhodium, rhodon)  Vzácný kov, podstatně dražší než zlato. Rhodiované šperky jsou odolnější a i při každodenním nošení Vám vydrží dlouho bez škrábanců a jiného poškození. Na rozdíl od stříbra rhodium nereaguje při kontaktu s chemickými prvky z ovzduší,  jednoduše řečeno nečerná. Pokud tedy chcete, aby Vám šperk dlouho zářil jako nový, vybírejte raději rhodiovaný komponent. Dává šperkům zářivou, stříbřitě bílou barvu. Další příznivou vlastností rhodia je, že je samo o sobě hypoalergenní

ZLATO & STŘÍBRO (pokryté zlatem, pokryté stříbrem, gold plated, silver plated) Šperk je pozlacen pravým 24 karátovým zlatem nebo postříbřen ryzím stříbrem. V případě mého oblíbeného růžového zlata (rosegold) jde o zlato, které se dobarvuje do růžových odstínů příměsí mědi. Mají tedy vzhled i vlastnosti těchto vzácných kovů a zachovávají si lesk i vysokou kvalitu. Obvykle nevyvolávají alergické reakce

RHUTENIUM   Velmi tvrdý kov ze skupiny platinových kovů. Galvanizace rutheniem dodává šperkům neobvyklý vzhled a kovově černou barvu.  Sama od sebe kvítka na takto zbarvené komponenty nedávám, ale můžete si je přát

NEREZAVĚJÍCÍ OCEL (stainless steel neboli chirurgická ocelJe oblíbená pro svou tmavší kovovou barvu. Odolá oděrukorozi i oxidaci a je vhodná pro alergiky 

V popisu květu je vždy poznamenán materiál nebo povrchová úprava komponentu.  Prsteny jsou roztahovací a přizpůsobí se snad každé z Vás. Minimální průměr kroužku je 1,8cm.

JAK PEČOVAT O PAPÍROVÉ KVĚTY?

Papírové květy nejsou tak křehké jak by se mohlo zdát. Avšak při neopatrném zacházení poškodit můžou. Chraňte si je proto před kontaktem s tvrdými předměty, zejména to platí u prstenů a náramků. Za Vaši péči vám poděkují a budou vám dělat radost dloooouháááá léta. Vhodné pro každodenní použití, perfektní pro každou příležitost.

Kvítka jsou na komponentech z bižuterních slitin, galvanicky pokovených drahými kovy. U některých osob s velmi agresivním potem (například užíváte-li léky, které se potem vylučují) může dojít k narušení a změně vzhledu povrchu kovových komponentů.

Květinky si sundavejte před koupáním, saunováním, sprchováním, mytím nádobí a dalšími podobnými činnosti, při kterých by mohly přijít do kontaktu s vodou. Krátké vystavení vodě je nepoškodí, nechte je květem dolů na suchém místě vyschnout ale je lepší jejich namočení předejít.

Sundavejte je před spaním, sportováním nebo jiné fyzické námaze. Nejen, že by Vám nejspíše vadili ale rovněž zabráníte poškození květu.

Vyvarujte se kontaktu s chemickými prostředky. Opatrně s působením některých parfémů, krémů, chlóru a jiných chemikálií. Kvítka i komponent by mohl být naleptán.

Životnost a vůni květinek prodloužíte, budete-li je uchovávat v krabičce nebo sáčku.

KVÍTKA NA PŘÁNÍ

Ráda vám vyrobím květinky podle vašich představ. Od velikosti, barvy, středu až po komponent. Protože se vyrábějí ručně, každý květ je unikátem.

Základní navigace na stránce Na přání nebo mi písněte svou představu na email helenatreeoflove@gmail.com Těším se. 

KVĚTINKA JAKO DÁREK?

Nezkazím Vám překvapení! V objednávce zadejte svůj e-mail ale telefon a adresu obdarovaného. Faktura nebude v balíčku (zasílám online na e-mail). Do poznámky si můžete napsat vzkaz pro obdarovaného, připojí jej na kartičku do balíčku 🙂

A dárkové kartičky také časem budou!

KDE KOUPIT OSOBNĚ

Ošahat, ovonět, vyzkoušet a zakoupit, protože to pravděpodobně bude láska na první pohled, můžete v designovém obchůdku v centru Prahy pour pour shop AdresaVinohradská 1679/74, 130 00 Vinohrady kde najdete některá vybraná kvítka z Treeoflove sbírky

POTKÁME SE NA NĚJAKÝCH AKCÍCH?

Jezdívala jsem na prodejní markety jako dyzajnmarket a ráda jsem se tam s vámi potkávala ale budu upřímná, jinak mne to moc nebavilo. Každopádně sledujte treeoflove na sociálních sítích kdybych náhodou změnila názor.

JAK BALÍM KVĚTINKY NA CESTU K VÁM?

Balíčky se snažím balit co nejvíce ekologicky. Používám už jednou použité krabice a stejně tak i výplně, které v balících chodí. Nelekejte se, když vám květinka dorazí v krabici třeba od elektroniky. Celé to pak zalepím papírovou lepící páskou. Takhle to můžete pěkně zrecyklovat do papíru nebo také znova použít.

Takhle zvenku se může zdát, že nic moc. Ale slibuji, že uvnitř na Vás čeká krásné růžovoučké a voňavounkaté balení.

Jestliže balíček zasíláte rovnou jako dárek obdarovanému, dejte mi o tom prosím vědět do poznámky. Vyberu nějakou hezčí krabičku 🙂

SPOLEČNĚ POMÁHÁME

Kde květiny kvetou tam je i naděje… 111 korunek z každé květinky, kterou si nákupem přidáte do své sbírky, posílám na projekt MÍSTO PRO PŘÍRODU

Český svaz ochránců přírody zachraňuje ohrožené přírodní lokality a navrací přírodu do míst, odkud byla v minulosti vytlačena. Z darů na sbírku vznikají nové přírodní rezervace, oázy, kde najdou útočiště nejen živočichové a rostliny. O lokality se dlouhodobě starají místní Pozemkové spolky- dobrovolníci a nadšenci pod vedením odborníků na ochranu přírody.

DOPRAVA

Je-li květinka či květinky skladem, Vaši růžovounkatou zásilku odesílám do týdne od uhrazení objednávky. Pokud jste si vybrali zakázkový kvítek, prosím počítejte s tím, že jeho výroba může trvat až 6 týdnů.

Posílání balíčků přes ZÁSILKOVNU mně baví a proto ani jinak neposílám. Je to jednoduché, levné a balíčky vždy v pořádku dorazí. Buď na jednu z poboček Zásilkovny (seznam poboček Zásilkovny) nebo kurýrem rovnou k vám domů a v nouzi nejvyšší vám balíček hodí i na poštu (doba uložení 7 dní s možností prodloužení až na 21 dní). Vždy vám do emailu dorazí číslo zásilky. Tu pak můžete sledovat (vyhledat svojí zásilku) O průběhu doručování vám dávají vědět. Rychlost dodání 2-3 dny. Fakturku posílám po vyzvednutí balíčku do emailu.

Ceny platí pro doručení v rámci České republiky za balík do 5kg. V rámci doručení na adresu je třeba uvádět oba dva kontaktní údaje na adresáta, tedy telefonní číslo i e-mail. Zásilky s chybějícími kontaktními údaji není možné podat ke zpracování. Děkuji.

PLATBA

Kartou přes platební bránu PayPal aniž by jste měli na paypalu účet a pokud jej máte, tak je hotovo na pár kliků. A to všechno bezpečně. Nebo pěkně postaru bankovním převodem. Oboje je samozřejmě zdarma.

Na dobírku kvítka neposílám.